22 Mart 2016 Salı

İMKANSIZI MÜMKÜN KILAN MARKA LİNDBERG

Bir zamandır guruluk vazifemi yerime getirmediğimin ben de farkındayım.. Enerji toplamak lazımdı, başardım sayılır, yeni projelerle karşınızda olmaya hazırlanırken, gözlük gurusu olarak yeni yüzümle karşınızdayım..

Lindberg'in çift çerçeve modeli

Uzun zamandır dikkatimi bir çok marka çekmekte.. Özellikle Avrupa'daki gözlük fuarlarının ardından, yeni yüzlere yer vermekte fayda var, inziva dönemimde bayağı fazlalaştılar çünkü..

Bunlardan ilki Danimarkalı LINDBERG.
Marka ile tanışmam, Ocak ayında düzenlenen Münih'teki Opti gözlük fuarının hemen ardından soğukta sokakta dolaşmamla başlar. Cidden donarken dikkatimi çeken bir gözlükçünün vitrininde gördüğüm bu çift çerçeve model, markayı araştırmama yol açtı.  Daha önce Chloe ve hemen ardından ITALIA INDEPENDENT tarafından denenen çift çerçeve yuvarlak gözlüklerde, Lindberg farklı yorumuyla açık ara fark açmıştı..
Peki kimdi bu Lindberg?


Lindberg erkekleri de koleksiyonunda ihmal etmemiş


Lindberg, sayısız tasarım ödülüne bir Danimarka markası. Bu ödüllerin sebebi kendilerinin de belirttiği gibi estetik ve Danimarkalı zanaatkarların işçiliğini kaliteyle birleştirmeleri..
Gerçekten de gözlükleri elinize aldığınızda hafifliği ve detaylara verilen önem dikkatinizi çekiyor. Üretimde kullanılan tüm teknoloji patentli, yani markanın kendi buluşu, kendisine özel...

Lindberg'de modeller oldukça hafif..


Marka, kullanılan malzemeye de çok önem veriyor.. Titanium, altın, platin ve elmas bu malzemelerden bazıları. Bazı exclusive modeller de hayvan boynuzu kullanıldığı da oluyor.. Boynuz gözlükler, dünyanın en hafifi olarak geçiyor.


Lindberg boynuz gözlükler, hafiflikleriyle meşhur.

Lindberg, eminim yeni modelleriyle büyülemeye devam edecek.
Klasik Nordic tasarımlarıyla, farklı modelleri deneyen Lindberg başarıya ulaşmış gibi. Marka sadece Avrupa pazarını değil, dünyayı hedeflediğinden farklı zevklere hitap eden üstün tasarımlı gözlükler görmek yakın...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder