8 Şubat 2017 Çarşamba

AHLEM, GERÇEK PARİS'İ YANSITIYOR.


Ahlem Concorde

Klasik ancak yenilikçi tasarımlarıyla sadece benim değil herkesin dikkatini çeken Ahlem gözlüklerin tasarımcısı Ahlem Manai -Platt, "Koleksiyonumun, marka ve trendlerle değil sanatçı ve entellektüellerle anılan gerçek Paris'i yansıtmasını istedim" diyor..


Ahlem Bastille

Los Angeles'da yaşayan Parisli tasarımcı Ahlem'in bu tutkusu koleksiyona başarıyla yansıyor, model isimlerine de.. Ahlem'in model isimleri, Paris'in farklı bölgelerinden esinlenmiş ve o bölgedeki hayat ve karakterleri yansıtıyorlar.

Ahlem Gare Du Nord

Ahlem Eyewear'ın tüm çerçeveleri tamamıyla elde üretiliyor. Detaylara önem veren marka, dünyanın en ünlü asetat markası Mazzuchelli'yi kullanıyor. Hatta kullanılan asetatlar, artık tedavülde olmayan vintage üretimler, ışığa göre değişen çok katmanlı ve desenliler.. Lensler ise Fransız Christian Dalloz ve yüksek derecede UVA ve UVB korumasına ve yansımayı önleyen antirefle filtreye sahipler.


Ahlem Place D'Aligre

Markanın kendisinin de bahsettiği gibi modeller ilk bakışta tanıdık görünebilir ancak Ahlem'in  imzasını tanışıyorlar.. Hafif yuvarlatılmış köşeler, hafif eğimli köprü ve metal renkleri markayı -taklit edilse de- benzersiz yapıyor.

Ahlem Pont Des Arts


Markanın yaratıcısı, kaliteye özellikle vurgu yapıyor: "Her detaya gerçekten çok önem veriyorum, çünkü ürettiğim her parçanın arkasında durabilmek istiyorum."
Markanın felsefesi böyle olunca, tabi ki sonuç mükemmel oluyor. Klasik modelleri yeniden yorumlamak ve kendi farkını yansıtmak oldukça zor.
Ahlem'in bu konuda fazlasıyla başarılı olduğunu düşünüyor, markayı ülkemizde de görmek istediğimizi belirtiyorum :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder