16 Kasım 2016 Çarşamba

BU KIŞ HER YER GÜL RENGİ
Sezon trendlerini yaz yaz bitmiyor. Güneş gözlüğünün sanırım artık hepimiz yaz kış takılacak önemi bir aksesuar olduğunu anlamış bulunmaktayız ki, bir çok modaevi ve marka, kışa girerken üst üste modellerini sunmaya başladı. Ayrıca sadece bir moda aksesuarı değil, güneş gözlüklerinin, kışın göz sağlığımız için de bir gereklilik olduğu artık malumunuz diye düşünüyorum.
Bunun üzerine unutmamak gerekir ki, bizler kışı yaşarken güney yarımkürede yaza giriyor, dolayısıyla neredeyse artık her ay yeni güneş gözlüğü modelleri çıkıyor.
Diyeceksiniz ki Iphone fotoğrafı ne alaka, efendim sezonun trendlerinden bir tanesi rose gold kaplamalar, telefondan yüzüğe her yerde karşımıza çıkacak, dikkatinizi çekeyim dedim :)


Mykita x Bernhard Wilhelm'den 24 ayar rose gold kaplama Franz


Rose Gold kaplamayı ilk yapan markalardan biri Alman Mykita, 24 ayar olarak Franz modelini piyasaya sürdü. Çerçeveleri hem çok hafif, hem de bence oldukça şık. Rose gold kaplamanın ayrı bir asalet kattığını düşünüyorum, özellikle aynı tonlarda aynalı bir lensle kombin yapıldığında gerçekten  çok güzel gözüküyor. Dolayısıyla sadece Mykita değil, bir çok marka koleksiyonlarına rose gold eklemeye devam ediyor, en çok dikkat çeken ise hem erkek hem de kadınların rahatlıkla kullanabileceği aviator modeller.


İngiliz Cutler and Gross aviator modelinde rose gold çerçeve ve lens tercih ediyor.
Ray Ban'dan rose gold ayna ve çerçeveli klasik aviator 

Michael Kors daha kalın bir metal çerçeve tercih etmişDior, rose gold gözlüklerinde split lensleriyle farklılık katmış, erkekler de tercih ediyor.


Prada Sports serisi rose gold yuvarlak lensli aviator


Sadece yukarıdaki aviator modellerde değil, bir çok farklı modelde de rose gold bu sezon göreceğiz.
Aviator modeller, hem kadın hem erkekler için ideal, unisex, ancak özellikle kadın modellerinde, farklı ayarlarda rose gold kaplama kullanılıyor. 
Bilindik modellerin, rose gold kaplamaları ise gerçekten fark yaratıyor.


Dolce Gabbana ve rose gold çerçeveli yuvarlak gözlüğü


Gentle Monster, Love Punch ve diğer modellerinde rose gold metal kullanan ilk markalardan

Dior; so Real modelinde rose gold kullanmış

Karen Walker, Star Sailor yekpare lens modeli ve rose gold lensiTom Ford meşhur cateye modeli ve rose gold versiyonu

Italia Independent, hafif rose gold metallerde iddialı

Fendi, bu sezon ses getiren cateye modelinde,
rose gold çerçeve ve aynalı lensiyle dikkat çekmeye devam ediyor


Miu Miu, rose gold hareketli çerçevesini füme lensle tamamlamış.


Erkekler, rose gold trendinde yalnız değiller ancak çok fazla da alternatif yok desem yeridir. Bu renklerde, son zamanlarda ilk dikkatimi çeken Amerikan Dita.
Klasik metal asetat erkek modellerinde rose gold kullanmaya başlayan Dita, eminim şimdiden bayağı talep görmüştür.


Dita'dan sadece 500 adet üretilen rose gold A MACH FIVEYves Saint Laurent, rose gold kaplama ile sakin modelini hareketlendirmiş


Chopard, rose gold metale deri aksesuarlar eklemiş
Carrera ise klasik aviatorunda rosegold tercih ediyor..

Anlaşıldığı üzere, önümüzdeki kışın karanlık günlerinde rose gold gözlükler, bir çok markanın koleksiyonunda ışık ışıl parlayacaklar. Gerek erkek gerekse kadınlar, diledikleri modelin gül - altın alternatifini yüzlerine taşıyabilecekler.
Burada tabi önemli olan trend takip ederken bu renkleri kişisel tarzınızla bütünleştirmek diyor, okuyanların gözlerine sağlık diliyorum :)

1 yorum: