11 Kasım 2012 Pazar

ENDÜLÜS'TE GÖZLÜK!

Herşey -THY sağolsun- 99 Euro gidiş dönüş İspanya biletine çarpılıp, uzun zamandır görmek istediğim çok sevdiğim bir arkadaşımı da ziyaret etmek üzere Barcelona planları yapmakla başladı... Bu şehre uzun zamandır davet alıyordum, üstelik maske taktığının farkında bile olmayan birçok uyurgezerin tersine dünyanın en sevimli insanlarından biri de hattın diğer ucundaydı.  Kendimi uçakta buldum.
***
Barcelona güzel şehirmiş.
Katalanlar mutlu, huzurlu, eğlenceli ve bir o kadar da tembel ve uykucu insanlar. Garip kurallarına oldukça bağlılar, kim ne derse desin umursamaz durumdalar.
Bizim Başbakan'ın "kriz teğet geçti" lafına inanmış gibi kendilerini hayatın akışına bırakmış, "hayatı yaşamakla" dolular..
***
Bu güzel şehirde iki önemli 'optiksel' başarıya imza attım. Burada da yazdığım, eski kaykaylardan gözlük üreten VuerichB markasının yaratıcısı ile tanıştım ve  Barcelona'yı uzun zamandır sallayan vintage gözlük dükkanı Wilde Store'u ziyaret ettim.
***


Uzun zamandır vintage gözlük satan Wilde Store'un Barcelona'da iki adet dükkanı var. İkisi de birbirinden sevimli bu dükkanlar her daim dolu ve vintage gözlükseverlerin oldukça ilgisini çekiyor..Markayı yaratan Venezuelalı Cao Azuaje belli ki tüm gözlükleri tek tek seçiyor ve işine emek harcıyor. Kendisiyle uzun uzun konuştuk, vintage gözlükçülerini tek çatı altında toplamaya karar verdik, dünyayı kurtardık. 
Wilde Store'a muhakkak gidin diyorum. Cao'ya benden bahsedin size indirim verecektir diye tahmin ediyorum :)
www.wildestore.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder