7 Temmuz 2011 Perşembe

GÖZLÜK RENGİNE GÖRE GÖZ MAKYAJI ÖNERİLERİ


Yazı Milliyet'ten alıntıdır, gözlüğümle hangi renk far sürsem kadar önemli dertleri olan hanımlarımıza duyurulur :)

Gözlük rengine göre göz makyajı önerileri

Göz sorunları veya beğendikleri için gözlük takan bayanların makyaj yapmakta zorlandığı noktalarda bu önerilere kulak vermelerini öneririz...

Makyajın tonlarını seçerken...

Genellikle makyajın tonları gözlük çerçevesiyle uyumlu olmalıdır. Hatta aynı rengi bile seçebilirsiniz! Gri, gümüş ve koyu renk gözlüklerle soğuk tonlar daha iyi uyum sağlarken, altın ve bej renk gözlükler için sıcak tonlar kullanabilirsiniz.

Kusurları kapatırken...

Gözlükler, göz ve çevrenize dikkat çekeceği için o bölgedeki kusurları kapatıcı kullanarak yok edebilirsiniz.

Kaşları düzeltirken...

Kaşların şekli gözlüğünüzün çerçevesine göre düzeltilmelidir. Ancak hafif yuvarlak ve yumuşak bir kaş hattı her tür gözlükle kolayca uyum sağlayacaktır. Gözlük çerçeveniz çok inceyse kaşlarınıza vurgu yapmak amacıyla kalem kullanabilirsiniz. Ancak çerçeve kalınsa kaşlarınızı doğal haliyle bırakmakta fayda vardır.

Rimel sürerken...

Gözlük kullanırken rimele dikkat etmek gereklidir. Çünkü rimel kolayca akabilir ya da gözlüğünüzün camına bulaşabilir. Yavaş ve hafif darbelerle hem kirpiklerinizi renklendirebilir hem de kaza riskini azaltırsınız.

Far rengine karar verirken...

Farlar gözlük çerçevesinin üst kısmını da kaplayacak şekilde sürülmelidir. Aksi takdirde dağınık ve çirkin bir görünüm elde edilmiş olur.

Fotoğraf: Parasite Eyewear

Free Blog

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder