24 Haziran 2010 Perşembe

İKİZLERE GÖZLÜKDünyanın en ünlü ikizleri ve moda ikongülleri Mary-Kate and Ashley Olsen´e ait Elizabeth and James markası, Absolute Black Design ile işbirliğine girerek, Kasım 2010'da 14 parçalık bir güneş gözlüğü koleksiyonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. 155$ - 265$ aralığında satılacak gözlükler, Persol havasında tasarlanmış. Gözlükler güzel, ama ben daha fazlasını beklerdim. Her giydiği olay olan ikizlere beni şaşırtmayan bu gözlükleri yakıştıramadım. Linda Farrow ablalarına gitselerdi keşke diye düşündüm. Sonra da zenginin parası züğürdün çenesini yorar felsefesiyle susmaya karar verdim.
http://elizabethandjames.us/

Free Blog

23 Haziran 2010 Çarşamba

HAPPY BIRTHDAY SUNGLASSES


Gözlüklere çok güldüm, bulsaydım bugün takacaktım..
Neden mi? Çünkü 1974 yılının bugününde bir güneş gibi ben doğdum :)
Çiçek göndermek yerine lütfen TEV'e bağışta bulunun :P

Free Blog

22 Haziran 2010 Salı

FASHION@EYE @ STAR HABER

Sizlerden özür diliyorum, bloga istemeden de olsa ara vermek zorunda kaldım. Gözlük gurusu olaraktan kişisel bir takım problemlerle uğraşıyorum. Çok yakında kaldığım yerden devam edeceğim. Bebek Şenliği'ne gidemeyenler için, standımda bana yardım eden sevgili arkadaşım Deren'in gönderdiği videoyu paylaşıyorum. Kendisi haberde gözlükleri takan zat. Gözlükler 3 saniyede gözükse sevindim ben!
Free Blog

15 Haziran 2010 Salı

NOOKA'DA AYNA VAR!


Sevgili arkadaşım Zehra Elif Taş gönderdi, hayran kaldım. Ünlü saat markası Nooka, Nooka Mercury serisiyle güneş gözlüğü sektörüne de el atmış ve iyi bir iş çıkarmış. Silhouette Futura serisinden sonra en beğendiğim futuristik gözlük modeli ilan ettiğim Nooka Mercury, neon renklerdeki çerçevelerini aynalı UV filtreli camlarla kombinlemiş. Çerçeveler polymer olduğu için oldukça hafif, ve burun kısımları ise yumuşak plastik. 130 USD'ye online alabilirsiniz.
Gözlük gurusundan ufak bir not: Yapılan çalışmalar aynalı ya da koyu renkli camların erkekleri daha sexy gösterdiğini ispatlarken, kadınlara ise tavsiye edilmiyor.
http://www.nooka.com/

Free Blog

14 Haziran 2010 Pazartesi

FASHION@EYE WAS @ BEBEK SENLIGIHerşeyden önce hepinizden özür dilerim, daha önce haber veremedim, çünkü aceleyle dahil olduğum Bebek Şenliği, gercekten cok yoğun geçti ve bloga yazacak zaman kalmadı.
***
Fashion@EYE Vintage Koleksiyonu, 12-13 Haziran'da Bebek Şenliği'ndeydi. Değerli arkadaşım Kürşad'ın önderliğinde düzenlenen Şenlik, oldukça hareketli ve eğlenceli geçti. Organizasyon mükemmeldi, herkes çok eğleniyordu ve Fashion@EYE koleksiyonuna ilgi olağanüstüydü.
Bu koleksiyonu biraraya getirirken ailece çok yorulduk, ama Türkiye'de bir ilki gerçekleştirmekten çok mutlu oldum, teşekkür edenler oldu, kendim gibi gözlük manyaklarıyla tanıştım, vintage gözlüklerimizi tanıştırmaya karar verdik. Kürşad'a beni son dakika haber vermeme rağmen dahil etttiği için çok teşekkür ederim.
***
Fashion@EYE koleksiyonu takipçisi, "ünlü" arkadaşlarımı afişe etmeyi sevmiyorum. Arkadaşlığımızı kullanıyor gibi geliyor. Bebek Şenliği'nde de birçok ünlü Fashion@EYE Vintage Koleksiyonu'ndan satın aldı. Müşteri isimlerinin verilmesine çok karşıyım, ancak standa uğrayan birkaç kişiden bahsetmeden geçemeyeceğim.
Cemiyet hayatının en ünlü isimlerinden Feryal Gülman, Fashion@EYE standının ilk ziyaretçilerindendi. Kendisiyle Show TV'de yayınlanması planlanan ve yapım koordinatörü olduğum İhtiyacım Var programında jüri üyesi olarak beraber çalışacaktık. Hiçbir TV tecrübesi olmamasına rağmen, Hülya Avşar, Ali Şen gibi isimlerin yanında deneme çekiminde hiç zorlanmadı, ve profesyonelliğiyle herkesi hayran bıraktı. O zamanlar kendisine Silhouette gözlük sözüm vardı, gerçekleştirdim. 80 başı siyah/beyaz metal çerçeveli Silhouette, Feryal Hanım'da muhteşem durdu. Ben de çok mutlu oldum.
Sabancı Üniversitesi'nde öğretim görevlisiyken beni kırmayarak "Medyanın Özel Hayata Müdahalesi" konulu soru cevap için okula gelen sevgili Deniz Akkaya da Bebek Ayşe ile birlikte standa uğrayanlardandı. Deniz hiç değişmemiş, hala güzel, bebek de çok şekerdi. Deniz'e Fashion@EYE özel gösterim yapacağıma söz verdim, kendisine çok güzel gözlükler vereceğim. Deniz, dersime geldiği zaman basına duyuru istememişti, başkası olsa bunu çok güzel reklam malzemesi yapardı, o zamandan beri kendisine müteşekkirim..
Bir gece önce Okan Bayülgen'in konuğuydu, ertesi gün bizim standın. Ortaçlı Zıbın ve Don Sanayi A. Ş. (programı izleyenler hatırlayacaktır:) sahibi Selin Ortaçlı de standa geldi. Kendisine Christian Dior 2523 modelini verdim. İnanılmaz yakıştı. Selin Hanım, ekranda gözüktüğünden daha da güzel ve sempatikti, gözlük de muhteşem oldu.
Son zamanlarda en başarılı bulduğum moda tasarımcılarından Özgür Masur'da aynı modelin siyah güneş gözlüğünü aldı. Özgür'ün yüzüne cuk oturdu, çok güzel durdu. Özgür bence gerçekten çok başarılı, yakında uluslararası olarak da tanınacağına ciddi inanıyorum.
İki Christian Dior'umun arkasından üzülmedim desem yalan olur, inanın..
Fotoğraflarını çekmedim, dediğim gibi utandım. Farklı mesleklerden kişilerin, gözlüklerime çok iyi bakacağını düşündükçe üzüntüm geçti. Bu isimlerin Fashion@EYE koleksiyonunu taktığını aklıma geldikçe de pek bi seviniyorum :))
Aynı akşam Star Haber, Fashion@EYE vintage koleksiyonunu yayınladı. Mutluluğum perçinlendi. Videoyu az sonra paylaşmaya çalışacağım.

Free Blog

9 Haziran 2010 Çarşamba

ALEXANDER HI TEK'İ TEK GEÇİYORUM


Hi Tek Designs'ın tasarımcısı Alexander Tasau; endüstriyel tasarımı, gözlük, şapka, çanta gibi aksesuarlarla bütünleştiren önemli bir isim. Gözlükleri üretmek için kelepçe kullanıyor bilgisini vermek, sanırım kendisini daha yakından tanımanıza fırsat verecektir. Daha çok bilim kurgu filmlerine üretim yapmasıyla tanınan Hi Tek Designs, çıkışını (ne yazık ki) Lady Gaga ile yaptı. Ne yazık ki diyorum çünkü böyle önemli tasarımcıların, ünlülerle çıkış yapmasına üzülüyorum ama napalım dünyanın kanunu bu. Sokakta bana kim bakarsa baksın bana ne kafasındaysanız, Internet sitesinden gözlük alabiliyorsunuz:
http://www.alexanderhitek.com

Free Blog

5 Haziran 2010 Cumartesi

POLICE'İN YÜZÜ SEN OL!


Police, Italya'da başlattığı kampanyayı Türkiye'de de devam ettiriyor, ve 2011 Türkiye reklam kampanyasında kullanacağı erkek ve kadın yüzünü arıyor. Bence uluslararası starlar kullanmaktansa lokal yüzleri lanse etmek çok daha mantıklı. Hem daha gerçekçi oluyor, hem de amatör modellere bir fırsat doğuyor.. Yarışma ile ilgili bilgiyi açılan Facebook sayfasından da görebilirsiniz.
Genç ve genç kalanlardan ilgilenenler için: www.policegozlukyuzusenol.com
Hadi bakalım, kolay gelsin!

Free Blog

BABALAR GÜNÜ GELİYOR, HANGİ GÖZLÜĞÜ ALSAK?Babalar Günü yaklaştıkça, bir strestir başlıyor. Konu baba olunca ne alsak derdi daha da büyüyor. Bence bu Babalar Günü'nde babanıza gözlük alın. Babanızı en yakın gözlükçüye götürün, ve keseniz elverdiği bir modeli babanıza hediye alın. Hem yaz boyunca takacağı için mutlu olacak, hem de her taktığında sizi hatırlayacaktır.
Bir çok gözlük modeli arasında, ülkemizde satılan bence bu sezon en "baba tarzı" gözlüklerden bir tanesi Ermenigildo Zegna. Klasik ve şık modellerini çok sevdim. Hem spor hem de klasik takımla her erkek takabilir. Özellikle metal modellerdeki asetat (nam-ı diğer kemik) detaylar ya da saplar çok güzel durmuş.
Fiyatlar ne durumda bilmiyorum, ama sıkı pazarlık edin :) Yaparsınız, yaparsınız...

Free Blog

1 Haziran 2010 Salı

MİKA'YLA BİR DAKİKA..
İstanbul'dan Mika geçti. Gözlük gurusu olarak şahsın da kendisini izledi..
Bir önceki yazımdan da okuduğunuz gibi, Fashion@EYE (mütevazı olamayacağım) muhteşem gözlükleriyle Miller'ın düzenlediği Freshtival'daydı. Think Organizasyon'dan sevgili Tümay ile Den'de buluşmamızın ardından hayata geçen bu fikir, gene Tümay'ın gayretleriyle benim için muhteşem bir deneyime dönüştü. Organizasyon süperdi, Tümay ise megaydı..
Sabah 09:00'da standı kurmaya başladığımda sound check başlamıştı bile. Boş alanda yankılanan ses eşliğinde değme pazarcılar gibi standı hemen kurdum. Zaten ilk satış da sabah 09:35 de başladı. Hava bunaltıcı sıcaktı ve dolayısıyla Küçükçiftlik Parkı saat 19:00 gibi dolmaya başladı.
Saat 20:00'de ise adım atılacak yer yoktu. Benim için şaşırtıcı olan ise, vintage güneş gözlüklerinin gece satılması oldu. Standın önündeki yoğun kalabalık beni arada çıldırtsa da, gösterilen ilgi beni çok sevindirdi, yanılmamıştım: Türkiye'de de bu gözlüklerin kıymetini bilen insanlar vardı.. Öğrenciler, yetişkinler, ünlü simalar gözlükleri aldıkça, daha da mutlu oldum, vintage gözlük hastalığını onlara da bulaştırdım :)
Mika'nın sahneye çıkmasıyla Hande, Lale, Deniz, Aydın, Didem, Ersoy, Hazal, Pınar, Gökçe, Yasemin hep beraber coştuk.. Sahnede güzel bir show ve tüm enerjisiyle Mika bizi kendimizden geçirdi.. Muhteşem Türkçe aksanına ise çok şaşırdık.
Show bittikten sonra ise benim için en önemli an , kulis arkası Mika'yla tanışmaydı. Tümay sağolsun beni kulise soktu ve Mika'ya içim hafiften acısa da koleksiyonun en güzel parçalarından ikisini hediye ettim. Bir dünya starı olarak mütevazılığı, sevecenliği ve her zamanki stili ile Mika karşımdaydı. Toplamda 60 saniye süren bu fasıl, kuşkusuz benim için çok önemliydi, çünkü babamın gözü gibi baktığı iki gözlük, bir dünya starının ellerindeydi.. Gerçekten çok mutlu oldum.
Nereden nereye dedim..
Standa döndüm, toparlandım, parktan çıktım..
Elimde bavul, ayna ve Audrey Hepburn fotoğrafıyla Nişantaşı'na doğru yürümeye başladım...

Free Blog